Latviešu karavīrs laikmeta griežos 2018

Visos laikos Latvijas karavīrs ir gatavs ziedot pašu dārgāko - savu dzīvību. Karavīrs tic, lūdz un cer, lai tas nekad nebūtu jādara, tādēļ smagi strādā, trenējas, disciplinē, mācās un pilnveido sevi un savu vienību, lai tā būtu gatava cīņai un uzvarai. Karavīra valsts ir viņa zeme - lauki, ciemi un pilsētas, kur mīt viņa ģimene, draugi un kuru sargs viņš ir. Ir labi, ja karavīrs zina un jūt, ka viņa darbs un upuris tiek novērtēts, tomēr varoņdarbs, kas veikts mīlestības dēļ, sargājot savu zemi un tautu ir nenovērtējams, un to zina tikai karavīra sirds, kas patiesi gatava sevi pašaizliedzīgi dot saviem tuvākajiem. 

Aicinām Jūs, konkursa dalībnieki, apzināt Valkas novada vai sava novada karavīrus un viņu devumu gan senatnē, gan mūsdienās. Iespējams, ka tieši Jūsu ģimenē, draugu vidū ir kāds karavīrs, ar kuru lepojaties un varat atklāt to, kas vēl nav rakstīts vēstures grāmatās. Tādā veidā Jūs būsiet būsiet pirmie, kas pagodinās starp mums esošos karavīrus, dodot viņiem spēku pildīt ikdienas pienākumus un pārvarēt grūtības. Iespējams, Jūs savos pētījumos atklāsiet un savos darbos stāstīsiet par Valkas nozīmi 20. gadsimta 1. pusē Latvijas valsts tapšanā un tās nosargāšanā brīvības cīņās. 

Labākās komandas iegūst tiesības piedalīties pasākumā "Latviešu karavīrs laikmeta griežos" 1. un 2. novembrī Valkā, kā arī saņems dažādas balvas. 

Konkursa nolikums sānu sadaļā "Dokumentācija".


Lai veiksmīgi!