Apmācību Jauns Līderis Laukos “Jauno žurnālistu skola”

Apmācību Jauns Līderis Laukos “Jauno žurnālistu skola”

No 2018. gada 1. līdz 2. decembrim Kārļa Ulmaņa piemiņas muzejā “Pikšās” notika apmācību Jauns Līderis Laukos “Jauno žurnālistu skola”, kuras ietvaros jaunieši ieguva jaunas zināšanas un stiprināja arī savas jau esošās. 

Pirmās dienas sākums tika pavadīts ar iepazīšanās un saliedēšanās aktivitātēm Rīgas klubiņa brīvprātīgo pavadībā. Vēlāk jauniešiem par 4-H klubu vēsturi un tagadni stāstīja Megana Glīsona (Megan Gleason) no ASV, kura tur pati 6 gadus ir bijusi 4-H kluba dalībniece jeb mazpulcēns.  Ļoti interesanti bija novērot, cik daudz lietu mums Latvijā ir kopīgu ar ASV 4-H klubiem. Protams, ir arī daudz atšķirību. 

Vakara daļā “Pikšās” viesojās Līga Bernāne. Līga pastāstīja par sabiedrisko attiecību funkciju, viltus ziņu atpazīšanu, reklāmu, mārketingu un medijpratību kopumā. Ļoti daudz vērtīgas informācijas, kuru izmantot ikdienā. 
Pirmo dienu noslēdza sarunas par EBD (Eiropas brīvprātīgo darbu) un brīvprātīgo darbu arī vietējā līmenī. Par savu 1 gada piedzīvojumu Bulgārijā stāstīja Rīgas klubiņa brīvprātīgā Ieva Kalniņa, kura pavisam nesen ir atgriezusies no sava EBD projekta. Turpretim, mūsu portugāļu  brīvprātīgā Paula (Paula Carvalho) un Jakobs no Austrijas pastāstīja par EBD Latvijā. Jaunieši uzzināja EBD gaišās un tumšās puses, kā, piemēram: EBD sniedz daudz plašu iespēju un atver jaunus horizontus, taču došanās mājup nav viegla, jo esi iemīļojis ļoti daudz jaunu cilvēku sava projekta valstī. Tā kā tika runāts par brīvprātīgo darbu, tad neizpalika arī sarunas par Rīgas klubiņu un uzaicinājums jauniešus iesaistīties pasākumos ne tikai kā dalībniekiem, bet arī palīgiem. 

Otrā diena jauniešiem īpaši patika, tā bija vērsta uz vairāk darbošanos, ne tikai klausīšanos. Rītu iesāka personīgas izaugsmes treneris Reinis Kristians Širokovs. Reinis vadīja nodarbību par savu mērķu un izaugsmes apzināšanos, turpretim Alma Bērziņa - z/s "Jundas" īpašniece, jauniešiem stāstīja kā no sapņa nokļūt līdz savam uzņēmumam laukos. Iedvesmojoši un ļoti interesanti pavadīta diena. 

Apmācību sākumā vairums jauniešu no tām sagaidīja jaunas draudzības, zināšanas un vērtīgi pavadītu laiku - tieši to viņi arī ieguva. Jautājot, vai gribas doties mājās, visi vienkopus sauca: "Nē!". Tieši tik lieliskām jābūt katrām apmācībām! 

Elīna Jogure,
Biedrības mediju un brīvprātīgā darba koordinatore.

Dokumentācija