Iepazīsti robežsardzi: no vēstures līdz mūsdienām!

Hei, hei, hei!

Otrdien, 18. jūnijā, Valsts robežsardze sadarbībā ar Latvijas Kara muzeju organizē informatīvi izglītojošu, interaktīvu pasākumu “Iepazīsti robežsardzi: no vēstures līdz mūsdienām!”, kas norisināsies Latvijas Kara muzejā, Rīgā. Pasākums tiek rīkots Valsts robežsardzes 100. gadadienas pasākumu ietvaros. 

 

Pasākums norisināsies vairākās daļās: plkst. 10.30 muzeja lielajā zālē norisināsies izstādes “Valsts robežsardzei 100” atklāšana, pēc kuras sekos Latvijas Kara muzeja vēsturnieka Viestura Rasnača lekcija par ģenerāli Ludvigu Bolšteinu un Latviju starpkaru periodā – šī pasākuma daļa varētu vairāk interesēt pieaugušo auditoriju, bet no plkst. 12.00 – 17.00 Latvijas Kara muzeja lielajā zālē (priekštelpā), 1. stāva foajē un laukumā pie Latvijas Kara muzeja norisināsies plaša interaktīvo pasākumu programma bērniem un jauniešiem. Ar aktivitātēm var iepazīties zemāk.

 

Aktivitātes Latvijas Kara muzeja lielajā zālē (priekštelpā):

 

- ieroču, aprīkojuma un bruņojuma apskate;

 

- tehnisko un speclīdzekļu apskate (speclīdzekļi, imigrācijas kontroles līdzekļi (roku dzelži, metāla meklētājs, binoklis, nakts novērošanas ierīce, steki (gumijas, metāla), lukturi un maskēšanās tīkls, transportlīdzekļu apstādināšanas ierīce);

 

- trauksmes grupas ekipējuma apskate (būs iespēja apskatīt un pielaikot ķiveri, bruņu vesti, aizsargvairogu, aizsargbrilles);

 

- un citas aktivitātes (skatīt afišā sānu sadaļā "Dokumentācija")

 

Laika posmos no plkst. 12.30 – 12.45, 13.30 – 13.45, 14.30 – 14.45, 15.30 – 15.45 un 16.30 – 16.45 1. stāva foajē norisināsies kinologu ar dienesta suņiem paraugdemonstrējumi.

 

Laukumā pie Latvijas Kara muzeja notiks tehnikas izstāde, kurā varēs aplūkot VW Trasporter (mobilo videonovērošanas kompleksu), kvadriciklu Polaris MV 850, Toyota Hilux un četrus Valsts robežsargus Aviācijas pārvaldes Speciālo uzdevumu dienesta “Sigma” robežsargus pilnā ekipējumā, Valsts robežsardzes laivu “Sugar sand” un sniega motociklu.

 

No plkst. 13.00 - 17.00 muzeja lielajā zālē tiks demonstrēta LTV filma “Sargāj’ savu tēvu zemi”, Valsts robežsardzes vēstures filma, kā arī Valsts robežsardzes un Valsts robežsardzes koledžas videomateriāli.

 

Paralēli mūsu pasākumam muzejā plkst. 11.00 un 13.00 norisināsies arī Latvijas Kara muzeja organizētais pasākums interesentiem un ģimenēm ar bērniem “Ceļojums Latvijas Neatkarības karā – Vidzeme Latvijas Kara muzejā”, kura ietvaros būs pieejamas šādas aktivitātes: koka klucīšu apgleznošana ar militāriem simboliem, interaktīva šaušanas spēle ar apgriežņu ieročiem, vienas no pasaulē lielākajām muzeja apgriežņu kolekcijām, atjautības spēle par Cēsu kauju un Latvijas armijas dibināšanu jaunākajā muzeja ekspozīcijā “Latvijas valsts dibināšana un Neatkarības karš”. Plkst. 12.30 un 14.00 stāstījums par Neatkarības karu Vidzemē, pulkvedi Jorģi Zemitānu un citiem Latvijas armijas virsniekiem. Papildu informācijai par šo pasākumu var vērsties Latvijas Kara muzejā.

 


 

Ieeja bez maksas.

 

Tiekamies Latvijas Kara muzejā!

 

Plānotās ierašanās gadījumā (ja paredzēta apmeklētāju grupa), lūgums informēt uz e-pastu: jolanta.babisko@rs.gov.lv, tālr. 67075617, mob. 20364206, lai varam laicīgi saprast aptuveno apmeklētāju skaitu.

 

 

 

 

  

Dokumentācija