Atskats uz mazpulcēnu salidojumu Saulesdārzā!

2017-06-20
Jau otro gadu pavasarī Mazpulku centrā Saulesdārzā notika vides sakopošanas talka –  mazpulcēnu salidojums, šogad 7.jūnija pasākuma moto bija “Atdot veco! Iestādi jauno!”. Salidojuma laikā dalībnieki sakopa Saulesdārzu, iestādot 60 krāšņumaugus , skaitlis 60 simboliski nozīmē ķīmisko elementu skaitu, ko mēs katrs ikdienā nesājam kabatā mobīlā telefona izskatā.

Salidojums bija jaunā, Latvijas Vides aizsardzības fonda atbalstītā vides projekta "60 elementi Tavā kabatā" atklāšanas pasākums. Projekta mērķis attīstīt pozitīva līdera prasmes jauniešiem un izglītot viņus kā nākotnes viedokļu līderus par aprites ekonomikas būtību un tās lomu ANO ilgtspējīgas attīstības mērķu sasniegšanai, izmantojot mobilo telefonu kā uzskatāmu un atpazīstamību modernās sabiedrības un tehnoloģiju arhetipu, un ar šo līderu starpniecību zināšanas izplatīt jauniešu mērķa auditorijām. Vienlaikus vairojot sabiedrības izpratni par modernajām tehnoloģijām.

7.jūnijā tika uzsākta nolietoto  mobilo telefonu un to lādētāju savākšanas akcija, rosinot sabiedrību pievērst uzmanību ne tikai sadzīves elektrotehnikas pareizai pārstrādei, bet arī mobīlajiem telefoniem un to lādētājiem, jo tikai mazāk par 10% mobīlo telefonu tiek nodoti otrreizējai pārstrādei un izmantošanai.  Radošajās darbnīcās izveidotās un apgleznotās mobīlo telefonu savākšanas punktu kastes tiks izvietotas mazpulcēnu skolās, interešu izglītības centros, kā arī Latvijas Universitātes Dabaszinātņu akadēmiskajā centrā, Torņakalnā, LLU, veicinot jauno  nākotnes līderu vides apziņu.

Fotogalerija no pasākuma/lv/gallery/184
Fotogrāfe: Žanete Spale

Projektu finansiāli atbalsta:


Informāciju apkopoja:
Mazpulku projektu un mediju koordinatore
Zane Šteinberga

Seko jaunumiem

draugiem.lv facebook.com twitter.com

Kalendārs

X
Tuvākie notikumi