Vasaras nometne Bejā "Raibā nedēļa"

2018-07-04

Īsi pirms vasaras saulgriežiem, no 18. līdz 22. jūnijam, Bejā norisinājās bērnu vasaras nometne "Raibā nedēļa". Šīs nedēļas ietvaros bija ļoti interesantas nodarbības nometnes dalībniekiem. Meistarošanas darbnīcā katrs veidoja "Mikado spēli", savu veiklību varēja pārbaudīt sportošanas darbnīcā, bet sadarboties visi mācījās, darbojoties grupās, darbnīcā "Prāta spēles". 

Muzicēšanas darbnīcā tika dziedātas dažādas dziesmas, veidoti mūzikas instrumenti. Dalībnieki klausījās un darbojās Alūksnes muzeja interesantajā "Arheoloģija" nodarbībā, veidoja savu arheoloģiskos atradumus. Pateicoties Latvijas Mazpulku atbalstam, devāmies uz Balvu novadu iepazīt Balvu ievērojamākās vietas kā, piemēram, Seno amatu darbnīcu, kurā bērni iepazinās ar dažādiem seniem darbarīkiem, kā arī katrs varēja izveidot savu svilpīti. Jauniešiem bija iespēja apgūt naglas kalšanas prasmes, malkas zāģēšanu, nobaudīt bada pankūkas pēc 100 gadus senas receptes, kā arī apmeklēt Balvu novada muzeju.

 Muzejā bērni iepazina digitālo izstādi "Ziemeļlatgales nemateriālais kultūras mantojums", kur paši varēja darboties. Prieks bija izbraukt ar plostu pa Balvu ezeru, iepazīt tā apkārtni. Notika arī ikgadējais Konkurss "Zemes dēls, zemes meita", piedalījāmies akcijā "Izgaismo Latviju". Radošā darbnīcā "Jāņu zāļu spēks" iepazinām dažādu augu nozīmi cilvēka veselībai, dziedājām līgo dziesmas, gājām jestrās rotaļas. Visa nedēļa bija neaizmirstams mirklis vasarā!


Informāciju sagatavoja nometnes vadītāja Ineta Pūpola (tel. 25664429)

Seko jaunumiem

draugiem.lv facebook.com twitter.com

Kalendārs

X
Tuvākie notikumi