Projektu forums Aizupē

2018-10-03
Sestdien, 29.09.18., Aizupes pamatskolā norisinājās pirmais šī gada rudens projektu forums, kura laikā mazpulcēni iepazīstināja ar savu veikumu šajā gadā. Projektu foruma ietvaros notika mazpulcēnu lauku labumu tirdziņš un mazpulcēnu paveikto projektu prezentācijas.

Forumu mērķis ir apzināt aktīvākos biedrības „Latvijas Mazpulki” biedrus, novērtēt un sniegt atzinību mazpulcēnu veiktajam darbam mazpulcēnu projektu ietvaros. Forumos piedalās visi mazpulcēni, kas veiksmīgi izstrādājuši un aizstāvējuši savus projektus vietējā mazpulka ražas skatē. Mazpulcēni  šogad prezentē savus projektus šādās jomās – "Sīpoli Latvijas karoga krāsās", "Mazpulcēnu - trušmīļu skola", "Latviešu karavīrs laikmetu griežos", "Kartupeļi - otrā maize", "Pavairosim lauka tomātus", kā arī citās dārzkopības, rokdarbu, vides un novadpētniecības jomās. 

Viena no vērtībām, ko iegūst mazpulcēni ir prasmes uzņēmējdarbībā agrā vecumā. Bieži vien mazpulcēni projektus raksta par dažādām precēm un produktiem, kurus ražot un vēlāk pārdot. Tieši tāpēc katrā forumā mazpulcēniem tiek dota iespēja savus vai savu mājsaimniecību saražotos produktus pārdot rudens tirdziņos. 

Šoreiz mazpulcēnu lauku labumu tirdziņš norisinājās Jelgavas novada “Ražas svētku gadatirgus” ietvaros, pie kafejnīcas “Zemnieka cienasts”. Mazpulcēnu tirdziņā varēja iegādāties visdažādākos produktus, kā piemēram: sīpolus Latvijas karoga krāsās, ķiploku pulveri, ābolus, tējas, garšaugus,  sezonālos augļus un dārzeņus. Vietējos mazpulkus pārstāvēja Aizupes mazpulks “Ekopēdiņas”, kā arī iespēju piedalīties veiksmes spēlē piedāvāja Staļģenes mazpulks. 

Vēlāk mazpulcēni un viesi devās uz Aizupes pamatskolu, kurā tika atklāts forums. Šo forumu atklāja Ilze Kļava - Latvijas Mazpulku padomes priekšsēdētājas vietniece un Aizupes pamatskolas direktore Ināra Eliņa. Atklāšanā tika suminātas ģimenes, kuras palīdzējušas vietējiem mazpulkiem, kā arī konkursa “Sējējs 2018” laureāte Agnese Smiļģe nominācijā “Rītdienas Sējējs - mazpulcēns”. Aizupes mazpulkam īpaši palīdzējusi Evelīnas Rozes - Pujas ģimene. 

Turpinājumā mazpulcēni tika sadalīti grupās, lai dotos uz klasēm, kurās prezentēt savus projektus vērtētājiem un ekspertiem. Projektu vērtēja Latvijas Mazpulku brīvprātīgie, mazpulku vadītāji un eksperti. Pēc projektu prezentācijām, mazpulcēni piedalījās sportiskās un radošās  aktivitātēs un kopā  ar folkloras kopu “Dimzēns” izdancoja latviskās dejas un rotaļas.

Pasākums noslēdzās ar labāko projektu apbalvošanu. Pirmo vietu ieguvēji – Enija Krauja, Daiga Kroņkalne, Ričards Grasis, Elza Popluga, Klinta Markeviča un Linda Luksteniece (grupu projekts).  Otro vietu ieguvēji – Elza Vjatere, Una Roze Grūbe, Dārta Henriete Zihmane, Krišjānis Prīsis, Niklāvs Sokolovskis un Armands Pīpiņš (grupu projekts). Trešo vietu ieguvēji – Evelīna Roze-Puja, Ance Skudule, Dagnija Žagare, Marta Ručiņa, Ričards Kamerovskis. Atzinību ieguvēji – Elīna Kalniņa, Ingars Samiņš, Anna Čečulina, Sintija Daņiļeviča, 286. Bārbeles mazpulks (grupu projekts). 
Forums mājīgajā Aizupes pamatskolā noslēdzās uz patīkamas nots. Šis bija patiesi izdevies pirmais šī gada forums, kā arī labs piemērs nākamajiem! Paldies Aizupes pamatskolai un Jelgavas novada domei par sadarbību un atbalstu!

Seko jaunumiem

draugiem.lv facebook.com twitter.com

Kalendārs

X
Tuvākie notikumi