Aizvadīts Eiropas lauku jauniešu salidojums 2017!

Pēc 11 gadu pārtraukuma Latvijā atgriezās Eiropas lauku jauniešu salidojums jeb European Rally! 


 Līgatnes novada konferenču un atpūtas kompleksā “Ratnieki” biedrība “Latvijas Mazpulki” rīkoja Rural Youth Europe pasākumu – Eiropas lauku jauniešu salidojumu jeb Ralliju* .

No 6. līdz 13. augustam aptuveni 100 dažādu Eiropas valstu un organizāciju pārstāvji ieradās Latvijā, lai piedalītos nedēļu garā projektā “Active.Inspired.Rural”. Pasākuma mērķis bija veicināt jauniešu izpratni par klimata izmaiņām, savas rīcības sekām, kopīgu lēmumu pieņemšanas nozīmīgumu, kā arī veicināt sadarbību starp dažādu valstu jauniešiem. Ralliju organizēja biedrība “Latvijas Mazpulki” sadarbībā ar Latvijas Jauno zemnieku klubu, Latvijas lauku konsultāciju un izglītības centru un Latvijas Lauku Forumu.

Nedēļas garumā jaunieši no 15 eiropas valstīm ne tikai analizēja savas dzīves paradumus un izpratni par to, kā katra personiskā rīcība ietekmē apkārtējo vidi un cik liela ir rīcības ietekme, bet arī iepazina Latviju un tās dabu, kultūru un cilvēkus. Diskutējot kopā ar LLKC un Latvijas Lauku Foruma pārstāvjiem viņi arī veidoja pamatus turmpākai Eiropas lauku jauniešu sadarbība un vienotai lauku reģionu rīcībai.

Dienas programma noritēja nopietnā un konstruktīvā diskusiju un pieredzes apmaiņu formātā. Savukārt vakaros jauniešiem bija gan iespēja parādīt citiem savas kultūras elementus, kā arī apgūt latviešu dančus un iepazīt tuvāk vietējo kultūru. Vienu vakaru dalībnieki pavadīja pie jūras – paši kūra ugunskurus, paši cepa kartupeļus un desiņas- tā saliedējot savas komandas. Visi izbaudīja iespēju nopeldēties jūrā. Savukārt vakara noslēgumā baudīja Bungu apli, kurā visiem tika iespēja izmēģināt kādu mūzikas instrumentu.

Jaunieši Latviju iepazina arī dodoties divos ekskursiju maršrutos – RuralAir (Lauku gaiss) un UrbanAir (pilsētas gaiss). RuralAir ietvaros jaunieši devās uz Valmieru, kur viņi apskatīja pilsētu, viesojās Radio Tev tiešajā ēterā. Pa ceļam uz Valmieru viņi viesojās arī z/s “Zīlūži”, savukārt atpakaļceļā baudīja dabas skatus pastaigā pa Sietiņiezi. UrbanAir maršruta dalībnieki savukārt devās uz Rīgu, kur viņi apmeklēja Rīgas Motormuzeju, iepazinās ar Rīgas Centrāltirgu, bet atpakaļceļā mācījās spēlēt golfu Reiņa Golfa klubā Krimuldas novadā, kur arī viesojās pie vietējā uzņēmēja viņa augkopības un tehniskās kultūras saimniecībā “Kalnzaķi”.

Pasākuma laikā lauku jauniešu organizācija RYEurope svinēja savu 60. gadadienu!

Fotogalerija no pasākuma /lv/gallery/187


* No angļu valodas rally – salidojums


Projektu finansēja :Dokumentācija