Jaunie vides līderi pielieto savas zināšanas praksē!


Projektā “60 elementi Tavā kabatā izglītotie jaunie vides līderi savas vairākos semināros un līderu praksē vasarā iegūtās zināšanas šoruden aktīvi izmanto praksē.


7.oktobrī Salaspils 2.vidusskolā viņi vadīja izzinošās darbnīcas “Sajūti 60 elementus savā kabatā” mazpulcēniem:
- vienā no nodarbībām viņi mazpulcēnus rosināja aizdomāties par elektrotehniku mājās un, kur tā paliek pēc lietošanas beigām, izmantojot mobilo telefonu kā piemēru.

- lai saudzētu resursus, mums sākumā ir jāsaprot, cik daudz to ir un, cik daudz ir nepieciešams viena telefona ražošanai, tāpēc aktivitātē “Mobilais telefons tuvinājumā jeb kas slēpjas zem telefona vāciņa” viņi kopā ar mazpulcēniem izpētīja telefonus tos izjaucot un sašķirojot pa materiālu veidiem.

- savukārt, lai izprastu no kurienes materiāli nāk, topošie vides līderi mazpulcēnus “aizveda” “Mobilā telefona ceļojumā”, stāstot un rādot, no kuriem minerāliem tiek iegūti telefonā izmantotie elementi .

- un visbeidzot aktivitāte “Telefonu sacensības” – bija iespēja pasaules politiskajā kartē atzīmēt valstis ar visaugstāko viedtālruņu lietotāju īpatsvaru, lielākās telefonu ražotājkompānijas u.c.

Šādas praktiskās nodarbības notiks vēl divas sestdienas šoruden- 14.oktobrī Baltinavas vidusskolā un 21.oktobrī Aizputes vidusskolā.

Salaspilī tika arī sumināti tie mazpulki, kuri akcijas ''60 elementi Tavā kabatā'' savā skolā savākuši visvairāk nolietotos mobilos telefonus - 307.Džūkstes mazpulks un Daugmales mazpulks "Dzirkstelīte"! 

Atgādinām, ka akcija turpinās/lv/page/jaunumi?read=272

Projekts “60 elementi Tavā kabatā” tiks realizēts līdz 2018.gada martam. Projekta mērķis attīstīt pozitīva līdera prasmes jauniešiem un izglītot viņus kā nākotnes viedokļu līderus par aprites ekonomikas būtību un tās lomu ANO ilgtspējīgas attīstības mērķu sasniegšanai, izmantojot mobilo telefonu kā uzskatāmu un atpazīstamību modernās sabiedrības un tehnoloģiju arhetipu, un ar šo līderu starpniecību zināšanas izplatīt jauniešu mērķa auditorijām.

Projektu finansē: 

Dokumentācija