Mazpulku vasaras nometnē vides izrāde “Izgaismojam vidi prožektoru gaismā”

26.jūlija vakarā Ļaudonas estrādē gan mazpulcēni un mazpulku vadītāji, gan ļaudonieši un pat apkārtnes ciemu iedzīvotāji pulcējās uz vides tēmām veltītu izrādi “Vide Prožektoru Gaismās”. 

Uz skatuves rosījās vides žurnāliste Anitra Tooma un radio žurnālists, dzejnieks Toms Treibergs meklējot atbildi uz jautājumu: vai Latvija ir zaļākā valsts pasaulē? Nopietni un pa jokam iztirzāti vides jautājumi no dažādiem aspektiem – kā uztveram ziņas un informāciju, ar ko sastopamies ikdienā plašsaziņas līdzekļos, tā arī tika apskatīti katra paša paradumi savā mājā, savā virtuvē un pat garderobē. Netrūka arī praktisku uzskates līdzekļu – Anitra iedvesmoja skatītājus rādot pašas šūtu priekšautu no pavalkātām džinsu biksēm, mīlīgu dīvāna spilventiņu, kas darināts no mīļa cilvēka vecā krekla un pat komposta spainīti ar sliekām. “Katra valsts ir tik zaļa, cik “zaļi domājoši” ir tās iedzīvotāji un atbildība par vidi ir mūsu visu rokās,” uzsver Anitra. 
Kā ieejas biļetes pasākumā bija apmeklētāju rakstīti vēlējumi veltīti Latvijas videi, kas izrādes beigās pārtapa par zaļu un plaukstošu vēlējumu koku simbolizējot kopīgas gribas un darba spēku. 
“Viens ir skaidrs – videi vislabākais būtu, ja mēs atkritumus neradītu nemaz vai cik maz vien iespējams,” izrādes beigās secina Toms un Anitra un viņiem pievienojās arī gandrīz 300 mazpulcēni  un gandrīz 30 apkārtnes iedzīvotāji!

Projektu atbalsta Latvijas Vides aizsardzības fonds.

Projekta atbalstītāji

Latvijas vides aizsardzības fonds

Dokumentācija