Projekta mērķis ir identificēt aktuālākās problēmas novadā – izvēlēties līdz 3 no 17 ANO ilgtspējīgas attīstības mērķiem, lai jaunieši kopā ar lēmumu pieņēmējiem varētu diskutēt par tiem attiecinot tieši uz viņu pilsētu. Diskusiju rezultātā sagaidām atrast vispiemērotākos risinājumus, kuru realizācijā varētu iesaistīties abas puses. Svarīgi ir jauniešiem dot iespēju uzņemties iniciatīvu. Jauniešu skatījums uz viņu novadu var krasi atšķirties no lēmumu pieņēmēju skatījuma, tāpēc vēlamies dot jauniešiem iespēju arī izteikties, kādas tieši pārmaiņas viņi vēlētos redzēt savā novadā. Tādā veidā šis projekts veicinātu solidaritāti starp paaudzēm, vienojoties par kopīgiem mērķiem un to realizācijas procesu.
Projekta uzdevumos ietilpst:
– Noorganizēt atklāšanas konferenci, aicinot tajā piedalīties 100 dalībniekus. Pasākumā tiks apspriesti ANO ilgtspējīgas attīstības 17 mērķi, kuri tālākajā projekta gaitā tiks izmantoti visās aktivitātēs. Pasākuma norisei tiks aicināti iedvesmojoši runātāji – vides eksperti, kuri varēs pastāstīt par klimata izmaiņām, ciklisko ekonomiku, vides saudzēšanu un citiem tematiem;
– Noorganizēt 6 vietēja līmeņa iepriekšējās plānošanas vizītes kopā ar jauniešiem, kuru laikā eksperti ar jauniešiem pārrunātu ANO ilgspējīgas attīstības mērķus un identificētu aktuālākos tieši viņu novados;
– Noorganizēt 6 vietēja līmeņa aktivitātes “Soļi mūsu novada nākotnei” (kopā 150 dalībnieki). Lai nodrošinātu pilnīgāku jauniešu iesaisti, vēlamies organizēt 6 vietēja līmeņa aktivitātes – diskusijas ar lēmumu pieņēmējiem par ilgtspējīgas attīstības tēmām mazpilsētās un lauku reģionos;
– Noorganizēt noslēguma konferenci “Mūsu soļi nākotnei”.Pasākums pulcēs apmēram 100 dalībniekus, no kuriem 65 būs jaunieši vecumā no 13 gadiem un 35 eksperti, jaunatnes darbinieki un lēmumu pieņēmēji, kā arī projektā iesaistītie brīvprātīgie jaunieši, kuri tālāk organizēs pārējās projekta aktivitātes. Noslēguma pasākumā apkoposim un apspriedīsim projekta rezultātus.
Jaunatnes joma (līdzdalība, jaunatnes darbs, jaunatnes politika)
Iesaiste politikas veidošanā/dialogs ar lēmumu pieņēmējiem
Vide un klimata izmaiņas
Kādi būs ieguvumi iesaistītajiem projektā?
Iesaistoties šajā projektā jaunieši būtiski uzlabos savas zināšanas vides jomā, labāk izpratīs līdzdalību lēmumu pieņemšanas procesos, gūs pašapziņu par spēju ietekmēt lēmumu pieņēmējus, aizstāvot savas – lauku reģionu jauniešu – intereses un vajadzības. Attiecīgi, iesaistoties projekta aktivitātēs, jaunieši apgūs tādas kompetences kā:
– Sociālās un pilsoniskās prasmes (izprotot lēmumu pieņemšanas procesu, iesaistoties rekomendāciju izstrādē)
– Pašiniciatīva un līderisms (uzdrošinašanās diskutēt ar lēmumu pieņēmējiem, aizstāvēt savas tiesības, meklēt jaunus
risinājumus jauneišu dzīves attīstīšanai)
– Saziņa dzimtajā valodā, tostarp – prezentācijas prasmes (apgūstot diskusiju, komunikācijas prasmes, prasmi uzstāties, prezentēt, pamatot savu viedokli)
– Ilgtspējīga attīstība (atkritumu šķirošana, otrreizējā pārstrāde, aprites ekonomiku u.c.)
Jaunieši – brīvrātīgie attīstīs savas līderu un organizatoriskās prasmes, kā arī digitālās un mākslinieciskās prasmes, veidojot publikācijas.
Bez tam saskatām, ka iesaistoties projektā jaunieši izjutīs lielāku atbildību pret savu novadu un tā sociālo labklājību, jutīsies drošāki, nozīmīgāki un labprātāk vēlēsies saistīt savu nākotni ar savu dzimto novadu un valsti.
Erasmus + Projekts “Mūsu pēdas”
Projekta sākuma datums 01-01-2020
Projekta ilgums 14 mēneši
Projekta beigu datums 28-02-2021