Semināra pirmajā daļā dalībnieki viesojās Ikšķiles Brīvajā skolā – kur iepazinās ar pašu skolu, tās darbības principiem un devās pastaigā pa skolas dārzu, kas tapis projekta “Skolu dārzi Latvijas simtgadei” ietvaros. Semināra dalībnieki tika arī pie zirņu sēklām, kas ievāktas Latvijas saldo dārza zirņu dārgumu fonda ietvaros. Intas kāršu zirņu sēklas ievākusi skolotāja Sandra Stabinge. Ejot cauri dārzam, dalībnieki dalījās ar savu pieredzi dārzu veidošanā kopā ar mazpulcēniem.
Ceļā uz nākamo semināra pieturvietu Viesītē dalībnieki apmeklēja arī Ābices taku un Vecā Stendera piemiņas vietu blakus Sunākstes Evaņģēliski luteriskai baznīcai. Ābices taka ir izveidota 2014. gada pavasarī par godu Vecā Stendera 300 gadu jubilejai. Tā iepazīstina ar “Bildu ābices” burtiem un pamācībām, kas attēlotas uz plāksnēm takas malās.
Diena turpinājās dārzniecībā “Ratnieki” Viesītē, kur jau astoņus gadus saimnieko, izbijusi 36. Viesītes mazpulka dalībniece Ieva Puzāne kopā ar ģimeni. Dārzniecībā Ieva kopā ar ģimeni īsteno savu sapni – sakopj vidi un attīsta ražošanu. Zināšanas un vēlmi darboties dārzkopības jomā Ieva ieguva jau bērnībā, darbojoties 36. Viesītes mazpulkā, kas tolaik sadarbojās ar z/s “Ezerkauliņi”. Ieva toreiz no mazpulku vidus pat bija lielākais dārzeņu piegādātājs Latvijā. Tā bija viņas vasaras peļņa un arī pirmās iemaņas uzņēmējdarbībā. Šobrīd dārzniecībā tomātu, garšaugi un puķes, puķes, puķes. Tās ir visās varavīksnes krāsās, pat melnas. Viesošanās nobeigumā dalībnieki varēja katrs pārstādīt bazilika stādiņu, ko ņemt līdzi uz mājām. Dārzniecības semināra dalībniekus priecēja ar to, ka viss ir sakopts, jūtams darbošanās prieks un radoša iniciatīva.
Pēc dārzniecības “Ratnieki” apmeklējuma semināra dalībnieki devās uz Viesītes muzeju “Sēlija” un Mazā Bānīša parku, kā arī devās ekskursijā pa Viesītes vēsturisko centru kopā ar gidu. No Viesītes muzeja dalībnieku ceļš tālāk veda mājām “Alstiņi”, kur saimnieko Dābolu ģimene. Viņu dārzā aug ļoti daudz dažādu augu – augļkoki, košumkrūmi, skujkoki un lapu koki. Saimnieki lepojas ar šogad pašu iecerēto un izveidoto Japāņu stila dārzu.
Semināra noslēgumā dalībnieki izstaigāja Gārsenes pils muzeju un dabas taku un nakšņoja Gārsenes pilī.
Visas dienas garumā apmeklējot dažādus dārzus un saimniecības, dalībnieki smēlās iedvesmu un pieredzi uzņēmējdarbības veidošanā, pašiniciatīvas attīstīšanā, dārzu veidošanā, ko tālāk varēs izmantot, darbojoties kopā ar saviem mazpulcēniem.
Šeit video no semināra dienas – https://www.youtube.com/watch?v=jFeQhsL8d9o
Fotogrāfi: Iñigo Aranguren, Spodra un Voldis Purviņi.
Projekts īstenots Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2020.gadam valsts budžeta finansējuma ietvaros.