2020. gada 1. oktobrī Brocēnu mazpulcēni un jaunieši tikās ar Brocēnu novada domes lēmumpieņēmējiem aktivitātē “Mūsu soļi novada nākotnei” Erasmus + strukturētā dialoga projekta “Mūsu pēdas” ietvaros.
Aktivitātes pirmajā daļā jaunieši kopā ar Mazpulku brīvprātīgajiem gatavojās diskusijai Brocēnu Jauniešu centrā “Kopā”. Iepriekšējā tikšanās reizē jaunieši, iesaistot Climate-KIC Young innovators metodes, bija izstaigājuši Brocēnus, izmantojot zaļo un sarkano rāmīšu metodi, jaunieši uzņēma bildes un noteica, kas jauniešiem patīk un kas nepatīk vai būtu jāuzlabo Brocēnu teritorijā. Jaunieši grupās diskutēja par divām aktualitātēm – Brocēnu krustojums uz šosejas un Meža parka pastaigu taka. Jaunieši šīm vietām izdomāja uzlabojumus.
Aktivitātes otrajā daļā jaunieši devās uz Brocēnu novada domes ēku un tikās ar Brocēnu domes lēmumpieņēmējiem. Jaunieši pastāstīja par Brocēnu mazpulka darbiem, ka viņiem ir svarīgi darboties nevalstiskajā organizācijā. Jaunieši prezentēja savas idejas, kā varētu uzlabot Meža parka pastaigu taku, prezentācijā parādīja bildes ar zaļajiem un sarkanajiem rāmīšiem, un video, kurā jaunieši pauda viedokli un idejas par Brocēnu krustojumu uz šosejas. Nākamajos uzdevumos jaunieši kopā ar domes lēmumpieņēmējiem, deputātiem, grupu darbos izzināja novada problēmsituācijas – Brocēnu estrādes uzlabošana (divas grupas izvēlējās šo vietu), ceļš uz pludmali, veloceliņš Brocēni – Saldus. Pēc diskusijas katra grupa prezentēja savu problēmsituāciju, iespējamos risinājumus un pirmos soļus, ar ko būtu jāsāk. Viens no soļiem būtu, ka jaunieši labprāt palīdzētu ar idejām, un mazpulku nodarbībās uzzīmētu skices, kādā varētu būt videi draudzīga Brocēnu estrāde.
Diskusijas rezultātā dalībnieki dalījās ar atziņām un ierosinājumiem, kas noderēs turpmākai jauniešu un lēmumpieņēmēju sadarbībai gan vietējā līmenī, gan citos Latvijas novados.
Atziņas no dalībniekiem:
- Man patika iepazīties ar deputātiem. Es uzzināju, ka mēs varam arī balsot un kaut ko jaunu uzlabot.
- Man patika, ka mēs šodien kopā ar domes darbiniekiem atradām vienu mīnusu, kuru centāmies apspriest, izdomāt risinājumu.
- Patika kopīgi domāt par Brocēnu nākotni, radās kopības sajūta.
- Biežāk vajadzētu tikšanos ar jauniešiem – ideju ģenerēšanu.
- Ir ļoti jauki apzināties, ka jauniešiem interesē uzlabot Brocēnu vidi.
- Jauki jaunieši ar interesi piedalās savas pilsētas attīstībā. Prieks par sadarbību!
Projekts “Mūsu pēdas” ir finansēts ar Eiropas Komisijas programmas “Erasmus+” atbalstu,
kuru Latvijā administrē Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra. kuru Latvijā administrē Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra.