Projekta mērķis ir restartēt biedrības “Latvijas Mazpulki” vadības metodes un rīkus, lai tā kļūtu par zinoši, moderni, kvalitatīvi vadītu organizāciju, kas efektīvi virza organizāciju uz tās mērķu sasniegšanu. Tā kā esam sabiedriska labuma organizācija un saņemam arī publisko finansējumu sabiedrības mērķu sasniegšanai mūsu jomā, tad projekta rezultātā veiksmīgām un efektīvāk tiks sasniegti arī sabiedrības mērķi jaunatnes jomā. Projektā tiks ieviestas 5 savstarpēji saistītas aktivitātes:
-izstrādāta organizācijas attīstības stratēģija 2021-2027. gadam;
– ieviesta kvalitātes vadības rokasgrāmata;
– ieviesti efektīvas vadības rīki;
– ieviestas izvērtējuma procedūras (M&E pieeja)
– apmācīta biedrības vadības komanda.
Kvalitatīvi izstrādāta stratēģija ļaus visiem organizācijas vadības procesā iesaistītajiem un biedriem mērķtiecīgāk virzīties organizācijas vīzijas virzienā, mērķtiecīgāk sasniegt tieši tos mērķus, kas identificēti kā biedrības būtiskākās vajadzības.
Savukārt izstrādātas vadlīnijas un ieviestie IT rīki sekmēs efektīvāku laika izmantošanu, ikvienam būs izprotami veicamie uzdevumi, izvērtēti vajadzīgie resursi, komunikācija un informācijas izplatīšanas tīkli. Tāpat vadlīnijas nodrošinās nemainīgāku darbu izpildes kvalitāti, mainoties darbiniekiem jeb darbiniekiem aizstājot vienam otru.
Sistemātiska mērķu izvirzīšanas monitoringa un izvērtējuma (M&E) pieeja veicinās organizācijas attīstību, ļaujot noturēt fokusu uz svarīgāko konkrētajam laika posmam, izvērtējumu balstot datos, ieviešot nepieciešamās rīcības izmaiņas.
Ejot cauri projekta visiem posmiem – kopēja stratēģijas izstrāde, organizāciju vadības un IT rīku un metožu apguve, konsultācijas, testēšana, ieviešana, kā arī darba atvieglošana un efektivizēšana veidos motivētāku, apmierinātāku, vienotāku, efektīvāku biedrības vadības komandu.
Projektu finansiāli atbalsta Norvēģija, Islande un Lihtenšteina. Eiropas Ekonomikas zonas un Norvēģijas granta apjoms 105 000 eiro. Projekta mērķis ir stiprināt demokrātijas kultūru Latvijā, integrējot Norvēģijas pieredzi, attīstot jauniešu spējas ietekmēt lēmums savos reģionos un vietējo pašvaldību spēju iesaistīt jauniešus pilsoniskajā līdzdalībā.
Latvijā šo finansējumu administrē Aktīvo iedzīvotāju fonds. Aktīvo iedzīvotāju fonds ir Eiropas Ekonomikas zonas un Norvēģijas finanšu instrumentu programma, kas Latvijā tiek īstenota no 2020. līdz 2024. gadam ar mērķi stiprināt pilsonisko sabiedrību un iedzīvotāju līdzdalību un vairot mazaizsargāto iedzīvotāju grupu spējas.