Projekta “Ejam mežā!” mērķis ir veicināt bērnu un jauniešu interesi un izpratni, prasmju un kompetenču līmeni par Latvijas meža ekosistēmu un tās pakalpojumiem, par mežsaimniecības nozīmi Latvijas tautsaimniecībā, iepazīstot karjeras iespējas mežu nozarē, stiprinot komunikācijas prasmju pilnveidi un sabiedrības informēšanu, sadarbojoties ar mērķauditoriju, gan attālināti, gan epidemioloģiski droši klātienē mazās grupās, tādējādi veicinot mežu nozares ilgtspējīgu attīstību Latvijā un jauniešu un jaunatnes neformālās izglītības vadītāju psihoemocionālo relaksāciju dabā, stiprināt jauniešu paradumus ar interesi, izpratni un atbildību doties dabā, mežā, lai stiprinātu savu fizisko un psihoemocionālo veselību, pārvarot pandēmijas radītās attālinātā darba un mācību riskus. Biedrības “Latvijas Mazpulki” pieredze un novērojumi liecina, ka jauniešu zināšanas par globālajiem procesiem un meža norisēm, ir sadrumstalotas, balstās, uz faktoloģiskajām zināšanām nevis procesu sistēmisku izpratni, ko apliecina arī starptautiskie jomas pētījumi. Projekta aktivitātes vērstas uz inovāciju un sistēmiskās domāšanas attīstīšanu mazpulcēniem, akcentējot bioloģiskās daudzveidības nozīmi, meža lomu klimata pārmaiņu mazināšanā, e-resursu izmantošanu, kā arī pilsonisko līdzdalību, veicot klimata pārmaiņu bioindikatoru – fenoloģijas novērojumus, pastarpināti, sniedzot ieguldījumu zinātnē. Ieviešot projektā attālinātās formas aktivitātes Mazpulku darbībā – plānojam ilgtermiņā mazināt organizācijas ekoloģisko pēdu, mazinot papīra lietojumu, vienreizējās lietošanas traukus izmantošanu.
29.09.2021. un 02.10.2021. norisinājās pārgājieni “Tiešsaistē mežā”, kuri sapulcēja kopā 49 komandas un 300 dalībniekus. Komandas katra gāja pārgājienā savā Latvijas vietā, bet savstarpēji sazinājās ar telefona palīdzību, saņemot uzdevumus internetā un nosūtot video vai foto no uzdevumu veikšanas organizatoriem.
Lai aicinātu mazpulcēnus doties mežā un izprast gan meža ekosistēmu, tika organizēti foto un video konkursi “Ejam mežā!”. Lai jaunieši būtu spēcīgi fotogrāfi un videogrāfi, tika rīkotas apmācības “Foto mežā” un “Filmē mežā”, kur ar savām zināšanām kā pareizi uzvesties mežā un kā pareizi iemūžināt dabu, dalījās fotogrāfe un videogrāfe Dagne Puncule. Fotokonkursa laureātu fotogrāfijas, kopā ar meža ekosistēmas daudzveidības informatīviem materiāliem un mazpulcēnu novērojumiem, tika ievietotas kalendārā “12 mēneši mežā”.
Projekta ietvaros 10 mazpulkos norisinājās arī “Meža dienas mazpulkos”, 3 jaunatnes darbinieku pieredzes vizītes “Izzini mežu” un kokamatniecības attālinātā skola “Koka pārvērtības”.
Saudzēsim dabu un smelsimies tajā enerģiju. Ejam mežā!