Noslēdzies Erasmus + projekts “Mūsu pēdas”, kurā jaunieši izzināja 17 ANO ilgtspējīgas attīstības mērķus un pārrunāja aktuālas problēmas savā novadā.
Noorganizēta atklašanas konference “Mūsu pēdas šodien”, iesaistot vairāk kā 180 dalībniekus. Pasākumā piedalījās iedvesmojoši runātāji – vides eksperti, kuri pastāstīja par klimata izmaiņām, ciklisko ekonomiku, vides saudzēšanu un citām ar vidi saistītām tēmā. Jaunieši darba grupās diskutēja, kādu pēdu nospiedumus mēs katrs atstājam un kā mēs varam dzīvot videi draudzīgāk, un mazināt savu radīto ietekmi uz klimatu.
Noorganizētas 6 vietēja līmeņa plānošanas vizītes kopā ar jauniešiem, kuru laikā eksperti ar jauniešiem pārrunāja 17 ANO ilgtspējīgas attīstības mērķus un identificēja aktuālākos tieši viņu novados, iesaistot vairāk kā 120 dalībniekus.
Noorganizētas 6 vietējā līmeņa aktivitātes “Soļi mūsu novada nākotnei”, darba grupās tikās jaunieši ar lēmumpieņēmējiem diskutējot par ilgtspējīgas attīstības tēmām mazpilsētās un lauku reģionos, iesaistot vairāk kā 150 dalībniekus.
Tikšanās un diskusijas notika Irlavā, Tukuma novadā, Brocēnos, Saldus novadā, Ludzā, Ludzas novadā, Valdemārpilī, Talsu novadā, Neretā, Aizkraukles novadā un Daugmalē, Ķekavas novadā.
Noorganizēta konference “Soļi nākotnei”, Dobeles novadā, piedalījās ap 100 dalībnieki. Konferences aktivitātes notika brīvā dabā, lai mazinātu pandēmijas saslimšanas riskus, kā arī apzinājāmies, ka rudens un ziemas periodā atsāksies Covid -19 ierobežojumi. Tā arī notika, ka ziemas periodā nebija iespējas klātienē neko rīkot neformālajā izglītībā. Konferences dalībniekus uzrunāja iedvesmojoši runātāji – vides eksperti un vides plānošanas dizaineri, kuri pastāstīja par aktulitātēm pilsētvides labiekārtošanā. Konferences laikā darba grupās jaunieši atsaucoties uz 17 ANO ilgspējīgas attīstības mērķiem, veidoja savu “Ideālo ciemu” 3D plakātā un tos prezentēja. Konferences dalībnieki iesaistījās grāmatu akcijā “Nākotne Tavai grāmatai”, dalībnieki atveda savu grāmatu, kuru ir izlasījuši un varēja nodot citiem lasītājiem.
Projekta noslēdzošajā publicitātē tika radīts kalendārs. Bērni un jaunieši patstāvīgi izzināja 17 ANO ilgtspējīgas attīstības mērķus, domājot, ko es, mans mazpulks varētu darīt manā skolā, ciemā, novadā, lai sasniegtu šos mērķus, un izveidoja vizuālu darbu un aprakstiņu, kurā atveidoja kādu no mērķiem. No darbiem tika radīts kaldenārs “Es savā novadā ilgtspējīgai Pasaulei”, kas 2023. gadā vēl izglītos citus par ANO ilgtsspējīgas attīstības mērķiem. Kalendārs tika izplatīts projekta dalībniekiem.
Projekts “Mūsu pēdas” ir finansēts ar Eiropas Komisijas programmas “Erasmus+” atbalstu, kuru Latvijā administrē Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra.