31. martā noslēdzas projekts “ReStarts!”, kura mērķis bija restartēt biedrības “Latvijas Mazpulki” vadības metodes un rīkus, lai tā kļūtu par zinoši, moderni, kvalitatīvi vadītu organizāciju, kas efektīvi virza organizāciju uz tās mērķu sasniegšanu.
Projekta laikā tika:
-izstrādāta organizācijas attīstības stratēģija 2021-2027. gadam;
– ieviesta kvalitātes vadības rokasgrāmata;
– ieviesti efektīvas vadības rīki;
– ieviestas izvērtējuma procedūras (M&E pieeja)
– apmācīta biedrības vadības komanda.
Projekta ietvaros arī pirmo reizi pilnvērtīgi esam definējuši iesaistīto pušu (darbinieku, padomes, u.c) lomas un pienākumus, kas ļauj biroja darbiniekiem saprast gan par kādiem procesiem viņi paši atbild, gan apkārtējie kolēģi, kas iekšēji jau ir radījis darbinieku starpā labāku sadarbību un efektīvāku sava laika plānošanu. Attīstot organizācijas vadības procesus, pirmo reizi ir arī izstrādātas Ētikas pamatprincipi un vadlīnijas, kas ļaus gan padomei, birojam un brīvprātīgajiem, saprast kā ir jārīkojas nestandarta situācijās. Ne tikai ir saprasts, kā rītkoties nestandarta situācijās, bet arī ir apzināti galvenie finansējuma avoti, kas ļauj labāk izprast visu Latvijas Mazpulku finanšu procesu, kas ļauj apzināties ar finansēm saistītos riskus.
Tika arī nosprausti iekšējie un ārējie komunikācijas mērķi, kas ļāva apzināties gan galvenos informācijas izplatīšanās avotus, informācijas tīklus, gan komunikāciju nacionālā un starptautiskā mērogā. Lai ikdienas darba process nenotiktu no “mutes mutē”, un tiktu saglabāta informācija no iepriekšējiem gadiem, tad tika izmēģināti visādi efektīvas vadības rīki no kuriem ikdienā tiek izmantoti Google Drive un failiem.lv. Ir izveidota atsevišķa mape ar katra pasākuma aptuvenajiem darba uzdevumu sarakstiem, saites uz nepieciešamājām veidlapām no iepriekšējiem gadiem u.tml.
Papildus izstrādātas darba drošības vadlīnijas.
Projektu finansiāli atbalsta Norvēģija, Islande un Lihtenšteina. Eiropas Ekonomikas zonas un Norvēģijas granta apjoms 19 397.66 eiro. Projekta mērķis ir stiprināt demokrātijas kultūru Latvijā, integrējot Norvēģijas pieredzi, attīstot jauniešu spējas ietekmēt lēmums savos reģionos un vietējo pašvaldību spēju iesaistīt jauniešus pilsoniskajā līdzdalībā.
Latvijā šo finansējumu administrē Aktīvo iedzīvotāju fonds. Aktīvo iedzīvotāju fonds ir Eiropas Ekonomikas zonas un Norvēģijas finanšu instrumentu programma, kas Latvijā tiek īstenota no 2020. līdz 2024. gadam ar mērķi stiprināt pilsonisko sabiedrību un iedzīvotāju līdzdalību un vairot mazaizsargāto iedzīvotāju grupu spējas.