Šajā gadā Zemkopības ministrija mazpulkiem uzticēja starptautiskā projekta “Miera maize” (PeaceBread) idejas stiprināšanu un tālāk nešanu Latvijā.
Projekts aizsākās Berlīnē, kur mūris, kas vairāk nekā pusi gadsimta sadalīja vācu tautu, turpina būt nozīmīgs pretošanās simbols visai cilvēcei. Berlīnes mūra pakājē ir neliela svētvieta – Saskaņas kapela (Harmonie Kapelle). Kapela tika nopostīta, jo tai nebija nekādas lomas tolaik valdošajā austrumu ideoloģijā. Draudzes mācītājs bija cerējis, ka ēku varētu atjaunot. Diemžēl tā nenotika, bet mācītājs izlēma darīt citādāk. Kapelas vietā viņš iekopa lauku, iesēja rudzus un novāca pirmo ražu. Lai mudinātu sabiedrību neaizmirst notikušo, atgādinātu par to, ka svarīgākais ir miers, mācītājs ieradās Eiropas lauksaimniecības ministru samitā Berlīnē. Ministriem tika dāvāti šie simboliskie rudzu graudi ar vēlējumu iesēt tos katrā zemē, kas izcīnījusi brīvību un kuras tautas gājušas smagus ciešanu ceļus. Mācītājs lūdza, lai rudzu graudus iesēj vietās, kur iepriekš tikušas lielvaru izpostītas. Valstis atsaucās šim aicinājumam, un nu katru gadu jaunajās Eiropas valstīm notiek šī akcija.
Mazpulki tika pārstāvēti arī ikgadējā Miera maizes konferencē, kas šajā gadā norisinājās 20. līdz 22. sptembrī Modrā, Slovākijā. Konferencē tika diskutēts par jauniešu iesaisti lauksaimniecībā un lauksaimniecības prasmju apguvē un popularizēšanā, vairākkārt tika uzsvērta starptautiskā sadarbība miera veicināšanā, kas šajā laikā kļuvis īpaši aktuāls.
Mazpulki par “Miera maizi” runāja 20. oktobrī Līvānos, kad mazpulcēni diskutēja par mieru un maizes nozīmi, tai skaitā tās simbolisko jēgu. Par maizes cepšanas tradīcijām Latvijā un dzimtā stāstīja bijušais Jēkabpils BJC mazpulcēns, tagad maiznieks Jānis Utināns, kurš ikdienā nodarbojas ar maizes cepšanu un seno tradīciju godināšanu.
Projektu finansiāli atbalsta Zemkopības ministrija.
Biedrības “Latvijas Mazpulki” padomes priekšsēdētāja Linda Medne