25. un 26. novembī Liepājā un Salaspilī tikās ukraiņu ģimenes uz Sabiedrības Integrācijas fonda atbalstītā projekta “Kultūrorientācijas kursi un iekļaušanās pasākumi Ukrainas civiliedzīvotājiem Latvijas mazpulkos” pasākumiem.
Lai saliedētu vietējo kopienu un Ukrainas civiliedzīvotājus, 25.novembrī, Liepājas Jauniešu mājā notika pasākums “Latvijai un Liepājai” pa pēdām.
Pasākuma pirmajā daļā dalībnieki savstarpēji sapazinās pie tējas krūzes un apskatot Liepājas Jauniešu māju.
Turpinājumā pieaugušie Ukrainas civiliedzīvotāji varēja uzdot visus sev interesējošos jautājumus juristam. Izvērtās ļoti vērtīga diskusija, klātesošie atzina šo viņiem ļoti nepieciešamu aktivitāti. Iespēja gūt lielāku izpratni par Latvijas valsts likumdošanu. Kamēr vecāki un vecvecāki uzdeva jautājumus juristam, bērni varēja brīvi rotaļāties, spēlēt galda spēles un darboties radoši.
Tālāk dalībnieki devās izzinošā ekskursijā par Liepāju, iepazīstot Liepājas un Latvijas vēsturi. Ekskursija izvērtās diezgan sniegota, bet dalībnieki atgriezās iedvesmoti un ļoti priecīgi par iespēju izstaigāt kādu daļinu Liepājas, redzēt no iekšpuses Sv.Annas baznīcu un citas vēsturiskas vietas.
Pēc ekskursijas visus sagaidīja siltas picas, tēja un kafija. Noslēgumā pieaugušie piedalījās viktorinā, kur varēja nostiprināt ekskursijā dzirdētos faktus par Latviju un Liepāju. Savukārt, bērni kopā ar brīvprātīgajām meitenēm noslēdza pasākumu ar radošo darbnīcu, kuras laikā izgatavoja papīra lāpas ar Latvijas un Ukrainas simboliku.
Savukārt 26. novembrī Salaspilī bija ļoti izzinoša diena par Latvijas kulināro mantojumu dažādos Latvijas novados. Ukrainas iedzīvotāji izzināja, kuri ēdieni ir radušies un attīstījušies Latvijas novados un kādi ir to nosaukumi un sastāvdaļas. Par piemēru minot, uzzinājām, kas ir kuģelis, škvarkas vai murcovka utt. un kur šos ēdienus iespējams nogaršot.
Īpaši tika izcelta Latvijas maize un to, kādos ēdienos to ir iespējams izmantot, dodot iespēju Ukrainas iedzīvotajiem nogaršot maizes kārtojumu, kā arī maizes jogurtu. Lai arī ziema ir atnākusi, pēc tam gastronomijas meistarklase turpinājās ārā, kur uz uguns tika gatavoti cepti kartupeļi ar siļķi, zirņi ar speķi un vārīta zivju zupa.
Pasākuma laikā dalībnieki saņēma arī jurista konsultāciju. Līdzīgi kā Saldus pasākumā, dalībniekiem interesēja kā notiek ārvalstīs izsniegtās apliecības maiņa, vai ir iespējams kārtot autovadītāja apliecības eksāmenu svešvalodā, noteikumus par atrašanos un pārvietošanos pa Šengenas zonu. Jurists atbildēja uz visiem jautājumiem, kas dalībniekiem bija radušies.
Pasākumus finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.