Projekta “Kultūrorientācijas kursi un iekļaušanās pasākumi Ukrainas civiliedzīvotājiem Latvijas mazpulkos” ietvaros Ukrainas civiliedzīvotāji devās ekskursijās, lai iepazītu novadus, kuros šobrīd ir apmetušies.
2.decembrī, Kuldīgas novada Snēpeles pagastā tika realizētas projekta “Kultūrorientācijas kursi un iekļaušanās pasākumi Ukrainas civiliedzīvotājiem Latvijas mazpulkos” aktivitātes, kurās piedalījās vairāk kā 30 Kuldīgas novadā izmitināto Ukrainas civiliedzīvotāju.
Ukrainas civiliedzīvotājiem tika dota iespēja vienu dienu pavadīt brīnišķīgā bioloģiskā saimniecībā, kur tika organizēta informatīvi izglītojoša ekskursija zemnieku saimniecībā “Strauss un kaza”, kas nodarbojas ar strausu un kazu audzēšanu, tūrismu, ēdināšanas pakalpojumiem, dažādu bioloģisku produktu ražošanu. Ukrainas civiliedzīvotāji piedalījās gan radošājās darbnīcās, gatavojot dekorus no strausu spalvām, gan redzēja kā top zemnieku
saimniecības tādi produkti kā strausu aknu pastēte un bioloģiska, dabiska kosmētika no strausu taukiem, tika dota iespēja degustēt strausa gaļu un ēdienus no strausa olām. Tāpat projektā tika veicināta Ukrainas civiliedzīvotāju izpratne par latviešu kultūru un vērtībām, uzlabojot Ukrainas civiliedzīvotāju latviešu valodas zināšanas, veicināta sadarbība ar mentoru, kas sniedz praktiskus padomus ikdienas jautājumos.
Lai saliedētu vietējo kopienu un Ukrainas civiliedzīvotājus, 10.decembrī, Liepājas Jauniešu mājā notika pasākums “Ziemas saulgriežu svinēšana.” Dienas pirmajā daļā pasākuma dalībnieki cepa piparkūkas un tās dekorēja, kā arī veidoja Ziemassvētku dekorus – papīra zvaigznes. Kā arī pasākumu jestrāku padarīja Liepājas bērmu un jaunatnes centra folkloras kopa “Ķocis” , kas aicināja dalībniekus iet jautrās rotaļās un iepazīstināja sanākušos ar Kurzemes reģionam raksturīgajiem tautas tērpiem. Turpinājumā devāmies uz Hojeres krogu svētku pusdienās. Tālāk dalībnieki devās ekskursijā pa Hojeres kundzes viesu namu jeb 17.gs – 19.gs. interjera muzejs ir veiksmes stāsts tam, kā nozīmīgs Liepājas kultūrvēsturiskā mantojuma objekts, valsts nozīmēs arhitektūras piemineklis piedzīvo savu atjaunotni jeb renesansi un šobrīd atvērtas muzeja ekspozīcijas veidā pieejams arī ikvienam interesentam.
Savukārt Salaspils projekta dalībnieki bija ekskursijā pa Vecrīgu un gāja uz Laimas šokolādes muzeju, kurā izgatavoja sev konfektes un pēc tam vēl visādus šokolādes izstrādājumus un domā, ka šokolādi ir pārēdušies līdz gada beigām.
12.12.23. Alūksnes Sabiedrības centrā tika darināti sieviešu galvas vainagi pēc Ukrainas tautas tradīcijām, ar kuriem projekta dalībnieces Alūksnē uzstāsies ar ukraiņu Ziemassvētku dziesmām un tradīcijām.
Projektu “Kultūrorientācijas kursi un iekļaušanās pasākumi Ukrainas civiliedzīvotājiem Latvijas mazpulkos” finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.